Cinsel Terapi Eğitimleri

CİTEHİPAK

OPEN MINDED BASED SEX THERAPY – OMSET

13 OCAK 2019

ETKİNLİK PROGRAMI

09.30 – 09.45 Açılış Konuşması

Kln. Psk. Cemile Büşra Konuk

09.45 – 10.15 Yrd. Doç. Dr. Linda Fraim

Cinsel İletişimin Önemi – “kültürel tabuların yarattığı iletişimsel çatışma”

10.15 – 11.00 Jinekolog Dr. İnci Uslu Çavuşoğlu

Cinselliğin Tarihi ve Cinsel Beyine Geçiş

11.00 – 11.20 Ara

11.20 – 12.20 Dyt. Esen Karaca Çelik Cinsellik ve Beslenme

12.20 – 13.30 Öğle Arası

13.30 – 14.30 Uzm. Psk. Nalan Eyin Cinsel Beyin ve Haz

14.30 – 14.45 Ara

14.45 – 15.30 Kln. Psk. Dr. Murat Ulusoy

Cinsel Terapide Hipnoz ve Farklı Çözümler

15.30 – 16.00 Dr. Dicle Ulu

Cinselliğin Terapist ve Danışan Tarafından İçselleştirilmesi

16.00 – 16.30 Kln. Psk. Habibe Zorlu

Varoluşçu Cinsellik – “Cinselliğin Doğamızdaki Yeri”

Programın içeriği nedir?

Cinsel Terapilerde Farklı Yaklaşımlar anlatılacak. Bugüne kadar cinsel terapilerde dinamik ve bilişsel davranışçı tedaviler uygulandı. Artık biliyoruz ki 2011 de Komisaruk un çalışmalarından sonra Cinsel Terapilerde Cinsel Beyin kavramı ortaya çıktı. Pozitif bir yaklaşımla kişinin cinsel beynini; fantazilerini, cinsel haz nesnelerini, libidosunu, cinselliğe ait şartlı öğrenimlerini yeni baştan kurgulamak mümkün.

Üsküdar Üniversitesi Beyin Odaklı, Tematik ve Yenilikçi bir Üniversite. Biz de CİTEHİPAK Ekibi olarak (Cinsel Terapi ve Hipnoz Akademisi) “OPEN MINDED based SEX THERAPY” başlığı ile Cinsel Beyini hedef alan bir terapi ekolü kurduk. Kursiyerlere yepyeni ve hastayı daha hızlı değiştirecek bu yöntemi; Role Playing, Hipnoz, İnteraktif Yeniden Çerçeveleme Tekniklerini kullanarak öğretmek istiyoruz.

Ekibimizde kurucu olarak; Kln. Psk. Dr. Murat Ulusoy ile birlikte Prof. Dr. Cebrail Kısa, Yrd. Doç. Dr. Linda Fraim, Uzm. Psikolog Nalan Eyin, Jinekolog Uzm. Dr. İnci Uslu Çavuşoğlu, Kln. Psk. Habibe Zorlu, Kln. Psk. Cemile Büşra Konuk, Dr. Dicle Ulu bulunuyor.

Bu program ve seminer ile ne amaçlanmaktadır?

Cinsel Terapi bağlamının ötesinde dünyada var olduğu gibi Seks Terapistlerinin yetiştirilmesini hedefliyoruz.

Farklı Cinsel Terapi Eğitimleri almış birçok terapistin danışanla cinselliğe ait konuları rahat konuşamadığını gözlemledik. Cinsel Terapi diğer terapilerden farklı olarak daha açık kendini ifade edebilecek ve danışanını anlayıp, değiştirebilecek terapistler ister.

Konuyla ilgili Türkiye’deki beşinci oluşum olarak varız. Genç ama alanlarında kendini kanıtlamış yetenekli bir ekip olarak Üsküdar Üniversitesi ile elbirliği içinde çalışıyoruz. Diğer dört oluşumdan farklı olarak Tiyatro Terapi, Hipnoz ve Open Minded (Açık Fikirli) olarak interaktif yeniden çerçeveleme tekniklerini kullanacağız.

Programa kimler katılacaktır?

Programımız Hekim, Psikolog, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmet Uzmanları olmak üzere Ruh Sağlığı Profesyonellerine açık.